Як вибрати приватний будинок для купівлі?

Так чи інакше, перед усіма рано чи пізно постає питання про покупку нерухомості, хтось в певний момент життя вирішує, що хоче жити тільки у квартирі та ніяк інакше, а комусь більше до душі великий та затишний будинок. У кожному з випадків зрозуміло є свої нюанси та підводні каміння на які необхідно звертати увагу. Треба розуміти як вибрати будинок для покупки, на чому насамперед варто загострити увагу та які будинки краще обходити стороною.

Особливості вибору будинку

Перш ніж безпосередньо приступати до вибору будинку вашої мрії вам необхідно повністю розрахувати свій бюджет. У вас в голові повинна бути сума, яку ви готові будете витратити на придбання будинку, і, виходячи з цього, визначатися з тими характеристиками, які будуть вам доступні. Так, в залежності від суми вам виявиться доступний будинок в котеджному селищі/передмісті, в межах міста.

При виборі будинку вам необхідно звертати свою пильну увагу на наступні речі: стан будівлі, її комунікацій та ділянки поблизу будинку, а також на всю документацію.

Стан будинку

Зрозуміло, за свої чесно зароблені гроші хочеться придбати хороше житло, яке якщо й буде вимагати додаткових вкладень, то принаймні вони будуть виправданими та не встануть сім’ї в додаткову велику копійку, рівну ціні самого будинку.

Для того, щоб якомога точніше оцінити стан будинку ви можете довіритися фахівцям, які за окрему плату наддадуть вам якісний звіт про стан житла, або можете зробити перевірку самостійно.

Якщо ви все ж вирішите самі вибрати заміський будинок, то є кілька корисних порад, які допоможуть в цьому нелегкому процесі:

  • найкращий час для перегляду будівлі – весна, адже під час танення снігу та підвищеної вологості можна відразу визначити наскільки добра гідроізоляція фундаменту, затоплюється чи підвал;
  • обов’язково оглядайте горище та покрівлю, яка також може протікати через неправильну систему водовідведення;
  • уважно подивіться на зовнішні двері та вікна, якщо вони відкриваються зі скрипом, то це вірна ознака того, що усадка сталася невірна;
  • обов’язково попросіть власника будинку включити всі комунікації (воду, світло, опалення при його наявності), перевірте наскільки добре все насправді працює;
  • подивіться на те, як покладено підлогу та наскільки рівні стіни, за цими двома складовими можна визначити наскільки сумлінно робочі їх будували.

Документація

Для того, щоб в майбутньому у вас не виникла ніяких проблем з правом власності на будинок необхідно особливу увагу приділити документації.

Для цього висувайте такі вимоги:

  • вимагайте два договори купівлі-продажу один на будинок та один на ділянку, на якому той власне знаходиться;
  • детально вивчіть документацію на будинок, перевірте чи відповідає площа ділянки, оформленої у власність за документами, фактичному її розміру;
  • упевніться, що на будинку немає ніяких обтяжень, які надалі можуть стати неприємним та важким сюрпризом;
  • покопайтеся в історії котеджу: чи були до цього угоди на будинок та якщо так, то як вони були оформлені та проведені;
  • вивчіть проектні документи на будинок та на інженерні системи.

Начебто нескладно, але є величезна кількість випадків, коли господар власності не може її показати потенційному покупцеві. Також при покупці необхідно домовитися про те, що всі можливі документи/проекти на будинок, схеми розводок комунікацій будуть передані вам на руки.

Зрозуміло, що перевірка стану будинку та документації на нього можуть бути далеко не єдиним з чим вам, доведеться зіткнутися, так в деяких випадках покупцям навіть доводиться перевіряти дієздатність продавця власності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *