Шлюб за добу з іноземцем в Україні

Шлюб — це новий етап життя для будь-якої пари. Перш ніж отримати церковний шлюб потрібно, його зареєструвати в РАЦСі.

Мінімальний вік для одруження становить 16 років. В Україні жодних національних перешкод  щодо укладення шлюбу немає, тому шлюбні пари можуть бути громадянами будь-якої держави. Тобто шлюб мають право реєструвати як громадяни України з іноземцями, так і іноземці між собою.

Відповідно до законів України, сторони (подружжя) повинні пройти одну із наступних процедур офіційної реєстрації:

  • Загальна процедура – полягає в тому, що особи звертаються у будь-який місцевий РАЦС із заявою та укладають шлюб через 30 днів;
  • Спрощена процедура – особи можуть зареєструвати шлюб за одну добу.

Зараз зупинимось на спрощеній процедурі, оскільки цей порядок є доволі актуальним через свою  новизну та поширеність.

Ще у 2016 році Міністерством юстиції України було запроваджено пробний проект реєстрація шлюбу за один день який в подальшому отримав назву «шлюб за добу», на початку, за спрощеною процедурою одружувались особи що проживали на тимчасово окупованих територіях пізніше нею змогли скористатися усі охочі. Станом на зараз одружитись за одну добу можна в будь-якому обласному центрі.

Сам по собі, порядок реєстрації шлюбу між громадянами України не є складним. Потрібно звернутися до суб’єкта що реєструє шлюб із паспортами та укласти договір https://marriage.lviv.ua/ .

Щодо іноземців, то процедура складніша. Для початку, потрібно податися в обласний РАЦС та подати переклад закордонного паспорта іноземця, також слід завчасно підготувати документ що підтверджує припинення раніше укладеного шлюбу. Після подачі, начальником РАЦСу відправляється запит в міграційну службу для того щоб їх працівники провели перевірку законності перебування в Україні. Лише після всього вище вказанoгo та після отримання документів з обласного РАЦСу можна одружитися за спрощеною процедурою, однак назвати цю процедуро «спрощеною» — це надто гучно сказано, чекати прийдеться до двох тижнів.

загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *